![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4079325
*
nr 407 9325
Spegel
60-tal, teak, höjd: 122
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2006
kl 16:00:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/4 00:33:00
1
100 kr
12/4 15:26:03
2
150 kr
16/4 15:39:31
3
250 kr
16/4 15:42:02
2
250 kr
16/4 15:42:42
2
300 kr
17/4 22:33:20
1
350 kr
18/4 00:21:21
2
400 kr
18/4 00:23:50
1
450 kr
18/4 12:45:19
2
550 kr
18/4 12:50:25
1
550 kr
18/4 12:50:56
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 407 9325
Spegel
60-tal, teak, höjd: 122
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/4 00:33:00 | 1 | 100 kr |
12/4 15:26:03 | 2 | 150 kr |
16/4 15:39:31 | 3 | 250 kr |
16/4 15:42:02 | 2 | 250 kr |
16/4 15:42:42 | 2 | 300 kr |
17/4 22:33:20 | 1 | 350 kr |
18/4 00:21:21 | 2 | 400 kr |
18/4 00:23:50 | 1 | 450 kr |
18/4 12:45:19 | 2 | 550 kr |
18/4 12:50:25 | 1 | 550 kr |
18/4 12:50:56 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53